Продавець АБІ-Терм розвиває свій бізнес на Prom.ua 12 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Кошик
45 відгуків

Зараз у компанії неробочий час. Замовлення та повідомлення будуть оброблені з 08:00 найближчого робочого дня (завтра, 21.06).

+380 (96) 619-10-45
+380 (95) 763-71-35
+380 (63) 663-79-60
ул. Чехова, 7, Вінниця, Україна
abi-therm.od.ua

Що потрібно знати про твердопаливних котлах.

Що потрібно знати про твердопаливних котлах.

 

Види, будова і характеристики твердопаливних котлів.
Можливо комфортне та економічне опалення твердопаливним котлом? З-за масового уподобання споживачами газових котлів, твердопаливні поки використовуються досить рідко, і це питання часто залишається без відповіді. Але все змінюється, і ціни на газ в тому числі.

Є ряд особливостей, які відрізняють твердопаливні котли від більш звичних для користувачів і інсталяторів - газових та електричних. Якщо врахувати ці особливості ще на етапі вибору та встановлення котла, ми отримаємо дійсно автономне і комфортне опалення, а також гаряче водопостачання, мало залежить від зовнішніх економічних, політичних та інших негараздів. Твердопаливні котли - хороша альтернатива газовим котлам. Завдяки використанню твердопаливних котлів можна значно скоротити витрати на опалення і гарячу воду. А сучасні котли на пеллетах майже не поступаються газовим котлам в зручності і комфорт використання. Використання твердопаливного котла як основного і єдиного джерела тепла і гарячої води має свої нюанси, про які споживач часто не знає. Тому в цьому питанні потрібно отримати максимум інформації до прийняття рішення про його встановлення. Процеси згоряння палива з виділенням тепла в газовому і твердопаливному котлі сильно відрізняються. Без урахування цих нюансів можна отримати прилад, який буде наносити власникові більше шкоди, ніж користі. А хороший продавець, почувши слова покупця про бажання придбати твердопаливний котел, повинен не радіти можливого заробітку, а детально розпитати покупця про його побажання щодо використання такого котла в майбутньому і розповісти про всі технічні нюанси, які повинні бути враховані при інсталяції та експлуатації котла. Деякі покупці відмовляться, але інші, врахувавши всі вимоги до монтажу та експлуатації, залишаться задоволені своєю покупкою і з часом повідомлять про це іншим.

 

Сьогодні найпоширеніший варіант застосування твердотопливного котла - як резервного для підтримки або повноцінного функціонування системи опалення на випадок відключення газу або критичного падіння його тиску. Як основне джерело тепла твердопаливний котел раніше використовувався рідко, але тепер він стає все більш популярним - через високу ціну підключення будинку до газопроводу, а також поширення приватного будівництва в місцях з нерозвиненою інфраструктурою.

Класичні та піролізні твердопаливні котли
Почнемо з того, що на ринку є класичні («звичайні») твердопаливні котли піролізні (або газогенераторні котли). В «звичайному» котлі йде звичайний процес згоряння палива з виділенням тепла. В піролізних котлі завантажене паливо при високій температурі виділяє горючий газ, який потім подається в камеру згоряння і там спалюється. Такий процес виділення горючого газу при високій температурі і відсутності доступу кисню називається піролізом або газифікацією.

Піролізні котли
Такі котли більш досконалі - мають високий ККД, забезпечують майже повне згоряння палива, широкий діапазон зміни потужності, мають більш низькі вимоги до димоходу, т. к. оснащені нагнітаючим вентилятором. Але вони значно дорожче, більш вимогливі до вологості палива (максимум 20%) і до температури котлової води. У багатьох потенційних власників твердопаливних котлів просто немає можливості тримати великий запас висушених протягом 12 місяців дров для піролізного котла. Тому їм такі котли рекомендувати не слід. Недобросовісні продавці піролізних котлів іноді замовчують про жорстку вимогу до вологості спалюваного в них палива.

Чавунні та сталеві котли
Твердопаливні котли можна розділити на чавунні і сталеві. Котли з чавунними теплообмінниками менш сприйнятливі до якості (жорсткості) води, але дуже вимогливі до температури підживлювальної води.
Увага! Якщо у зворотну лінію гарячої системи опалення подати для підживлення холодну воду - теплообмінник зруйнується від температурного перепаду. Тому підживлювати систему опалення потрібно в подаючу лінію теплою водою.
Чавунні теплообмінники значно масивніший сталевих. Це підвищує і без того високу інерційність системи опалення, тобто від моменту, коли ви завантажили дрова до моменту, коли в будинку стане тепло, пройде більше часу. Чавунні теплообмінники можна рідше чистити - їх ККД, навіть внаслідок появи нагару в процесі експлуатації, знижується менше. Якщо є котляр, який обслуговує котельню, - сталеві котли комфортніше для споживача (внаслідок більш низької інерційності). Якщо споживачеві доводиться обслуговувати свій котел самостійно, - то чавунний котел краще. В цілому термін експлуатації чавунного котла вище з-за більш високої корозійної стійкості чавуну в порівнянні із звичайною котлової сталлю. Чавунні котли дорожче і менш вимогливі до умов експлуатації та сервісу.

Енергонезалежні і енергозалежні котли
Енергозалежні котли - зазвичай це котли, які мають електричну панель управління і вентилятор, що нагнітає повітря в камеру згоряння. Як правило, - це піролізні сталеві і чавунні котли, рідше - не сталеві піролізні з вбудованим вентилятором (зазвичай працює як нагнітач). Енергонезалежні котли можуть працювати без електроенергії в системах опалення з природною циркуляцією. Однак комфорт і економічність системи з природною циркуляцією сильно поступаються системи опалення з примусовою циркуляцією.

Мінуси таких колов
Нерідко виявляється, що багато покупців твердопаливного котла просто не готові миритися з деякими незручностями експлуатації такого теплогенератора, а саме:
• його потрібно часто завантажувати паливом - навіть непоганий дров'яної котел для безперервної роботи потребує від 2 до 6 завантажень палива на добу (не рахуючи кілька досить дорогих і великогабаритних моделей з дуже великим завантажувальним бункером);
• при завантаженні палива в приміщення іноді потрапляє трохи диму, особливо у котлів з вертикальним завантаженням;
• вимагає підтримки постійно високої температури котлової води (в іншому випадку процес згоряння йде з виділенням великої кількості смоли і утворюється нагар всередині топки);
• іноді вимагає трудомісткого і тривалого прогрівання при холодному запуску (повільне прогрівання всієї системи опалення, підігрів старого цегляного димоходу тощо);
• вимагає частого обслуговування, наприклад, винесення залишків палива, очищення камери згоряння від смол, дьогтю тощо (очищення іноді потрібно 3-4 рази на місяць і проводиться на теплому котлі);
• потребує димоході з хорошою тягою - при недостатній тязі тверде паливо буде погано горить, погано горіти і котел може втратити більше половини потужності;
• не може відразу ж вийти на максимальну потужність після повного завантаження паливом;
• не може швидко припинити виробляти тепло, коли воно вже не потрібно.
На жаль, купуючи твердопаливний котел, майбутній власник не завжди буває проінформований про ці особливості, які при їх ігнорування можуть перетворитися на великі незручності.

Плюси твердопаливних котлів
Часто покупець дізнається лише про позитивні сторони твердопаливних котлів. А їх чимало:
• висока екологічність і дружність по відношенню до навколишнього середовища;
• доступність і поширеність палива;
• можливість змінювати час роботи і потужність котла шляхом завантаження палива різних фракцій/розмірів (чим менше розміри, тим більше потужність і менше час згоряння палива);
• висока безпека (при дотриманні рекомендацій по монтажу та експлуатації) - немає великого електроспоживання та вибухонебезпечного палива, отже, небезпека вибуху і перевантаження електромережі відсутня,
• а пожежі - мінімальна.

Інерційність і захист таких котлів від перегріву
Головна особливість функціонування твердопаливного(дров'яного, вугільного) котла - висока інерційність процесу спалювання палива і неможливість повної її зупинки до моменту закінчення палива в камері згоряння. Система опалення може бути вже нагріта або перегріта, а котел продовжує виробляти тепло, т. к. згоряння дров або вугілля зупинити не можна, можна лише дещо зменшити його інтенсивність. Отже, систему опалення потрібно захищати від можливого перегріву - теплоносій на виході з котла може нагріватися до +100-110°С. Пластикові та металопластикові труби системи опалення такої температури не витримають, і вся система опалення прийде в непридатність.
Увага! Для захисту системи опалення використовуються охолоджуючі теплообмінники і перемикаючі клапани, а трубопроводи біля котла (обв'язка) робляться з термостійкого матеріалу (сталь, мідь).

Охолоджуючий теплообмінник
Для захисту від перегріву системи опалення найчастіше використовують теплообмінник. Він може бути вбудований в котел або встановлений між виходом котла і системи опалення. До охолоджувального теплообмінника через термоклапан, налаштований зазвичай на +95°С, подається холодна вода (зазвичай з водопроводу). Якщо котел нагрівається до граничної температури, то термоклапан відкривається, і холодна вода, протікаючи через теплообмінник, який омивається перегрітим теплоносієм, охолоджує його до безпечної температури. І так до тих пір, поки котел не охолоне нижче гранично допустимої температури.
Недолік такого варіанту охолодження - потрібен постійний запас холодної води. У разі зникнення води у водопроводі під час
перегріву котел не може охолодитися і пошкодити систему опалення. Іноді спеціально для охолоджуючого теплообмінника вище котла (наприклад, в горищному приміщенні) ставлять резервуар з холодною водою, яка завжди в потрібний момент зможе охолодити перегрітий котел.

Перемикаючий клапан котла
Також для захисту систем опалення від перегріву використовують перемикаючий (відключає клапан), який при перегрів котла блокує подачу перегрітого теплоносія в систему (він зливається в каналізацію), і подає в неї холодну воду з водопроводу. У цьому випадку холодна вода повинна бути під достатньо високим тиском, щоб перетиснути пружину клапана і потрапити в подаючу опалювальну лінію. Такий варіант захисту проста в реалізації, але крім жорсткого вимоги до мінімального тиску холодної води, має й інші серйозні недоліки -тиск води не повинно бути високим, вода не повинна бути жорсткою (інакше при попаданні жорсткої води в систему опалення котел та інші елементи будуть покриватися зсередини шаром накипу). Подібні варіанти захисту системи від перегріву не забезпечують 100% гарантії захисту.
А в разі перегріву скидають перегрітий теплоносій в каналізацію, тим самим погіршуючи економічність роботи системи опалення в цілому. Установка великого бака-акумулятора усуває вищенаведені недоліки і дозволяє відмовитися від додаткового клапана.

Буферна ємність в котлі
найкращим варіантом використання твердопаливного котла є спільне застосування котла і великого теплоізольованого бака з водою, що включається між котлом і системою опалення. Такий бак зазвичай називають буфером (буферною ємністю) або акумулятором тепла. Він виконує декілька функцій:
• акумулює тепло від теплогенератора і віддає його в міру необхідності в систему опалення (природно, при наявності відповідної автоматики);
• захищає систему опалення від перегріву котла, т. к. поглинає весь перегрітий теплоносій, змішуючи його з великим запасом теплої води;
• дозволяє легко пов'язати різні теплогенератори (твердопаливний котел, газовий котел, електрокотел і т. д.) в єдину систему, погодивши їх з системою опалення;
• покращує температурний режим роботи котла, збільшуючи його експлуатаційний ККД і зменшуючи витрату палива;
• збільшує експлуатаційний комфорт, зменшуючи періодичність завантаження палива і забезпечуючи опалювальні приміщення відносно стабільною температурою теплоносія;
• при наявності вбудованого бака гарячої води забезпечує споживачів гарячою водою (оскільки температура гарячої води в баці може перевищувати +85°С, на виході з бака обов'язково потрібно встановлювати захисний клапан термостатичний).
Є різні методики розрахунку рекомендованого обсягу, але практика показує, що його обсяг повинен бути не менше 25 на 1 кВт потужності твердопаливного котла. Чим могутніше котел, тим більше об'єм буфера. Чим менше система опалення при незмінній потужності котла, тим більше об'єм буфера (оскільки система опалення може поглинути менше тепла і його надлишок буде більше).
При наявності достатнього місця і фінансів можна підібрати таку потужність котла і обсяг буфера, що будинок можна буде опалювати від одного завантаження палива на добу (зрозуміло, котел буде з 2-3-кратним запасом потужності і буфер з обсягом, здатним поглинути все вироблене котлом тепло). Також в буфер можна поставити електричний ТЕН потужністю 2-10 кВт, який захистить систему від замерзання в разі зупинки котла. А установка температурозависимой автоматики (керованої температурою в приміщенні або на вулиці), що регулює подачу тепла з буфера в систему опалення, що дозволить економічно і комфортно регулювати температуру у всіх опалювальних приміщеннях.
Стримує широке застосування такого варіанта інсталяції висока вартість даного рішення - ціна зробленого в промислових умовах бака-акумулятора з хорошою теплоізоляцією порівнянна з ціною самого котла. Як правило, кваліфікації продавця просто не вистачає, щоб переконати покупця в доцільності застосування більш дорогий, але технічно грамотної, надійної і комфортної системи опалення з твердопаливним котлом.
Увага! Система із застосуванням буфера дозволяє автоматизувати розподіл тепла по різних опалювальних контурів в залежності від температури повітря зовні або всередині приміщення і зробити функціонування системи опалення по-справжньому комфортною.
Якщо твердопаливний котел - основне джерело тепла, то установка буфера є бажаною і виправданою. Якщо буде використовуватися кілька теплогенераторів одночасно, то установка буфера обов'язкове. Це найкращий спосіб узгодити між собою теплогенератори різного типу з різними температурними характеристиками (газовий низькотемпературний або конденсаційний котел, електричний котел твердопаливний котел).

Димар
Для коректної роботи твердопаливного котла дуже важливо правильно встановити димар - саме під ваш конкретний котел. Загальні рекомендації - він повинен бути зроблений з термостійких матеріалів (мінімум +500°С), стійких до корозії. Димохід повинен бути добре теплоізольований і мати мінімальну висоту 4 м і мінімальний діаметр 180 мм. В той же час димар не повинен бути дуже великим (по ширині і висоті), оскільки це може призвести до появи ефекту «повітряної пробки», коли холодне повітря у верхній частині димоходу заважає виходу димових газів.
Потрібно також дотримуватися мінімально можливу відстань при приєднанні до вертикального каналу. І саме головне - слідувати рекомендаціям виробника і враховувати українські будівельні норми.
У процесі експлуатації необхідно стежити за димарем, т. к. при згорянні твердого палива виділяється багато сажі (особливо при використанні недостатньо сухого палива), і димар час від часу треба чистити. Для цього на етапі будівництва або реконструкції необхідно передбачити ревізійні отвори в димоході. Котли з вбудованим вентилятором менш вимогливі до характеристик димоходу і краще працюють в різних режимах і в різний час року (в порівнянні з незалежними котлами), коли сила природної тяги може зменшитися. Наприклад, при розігріві високого холодного димоходу початкова тяга буде дуже низькою, і котел
без вентилятора буде розігріватися значно довше, ніж котел з вентилятором. Деякі моделі котлів випускаються як з вентилятором, так і без нього.

Потужність котла залежить від виду палива
Більшість твердопаливних котлів можуть працювати на декількох видах палива - бурому вугіллі, антрациті, коксі, дровах, паливних брикетах, трісці і т. д. Калорійність різних видів палива істотно відрізняється, тому потужність котла і час роботи від одного завантаження на різних видах палива буде різною. Покупець, купуючи котел, часто думає, що потужність котла буде однаковою, незалежно від виду спалюваного палива. Насправді ж падіння потужності при спалюванні менш калорійного палива може досягати 25-30% (при дотриманні допустимої вологості палива). При роботі на паливі вологістю 30-40% втрата потужності буде ще більше, а нагар в камері згорання необхідно чистити раз в 3-4 дня.
Увага! У рекламних буклетах часто вказується максимальна потужність котла. При підборі обов'язково потрібно враховувати, що при використанні менш калорійного вигляду палива його потужність може бути значно нижче зазначеної.
Часто доведеться чистити котел і при періодичному використанні - після кількох разогревов з повністю холодного стану (якщо система опалення з великою кількістю води) котел бажано почистити, т. к. товстий шар смоли на внутрішніх поверхнях зменшить його ККД. Існують також котли на пеллетах або деревної трісці з системою автоматичного завантаження, але через досить високої ціни і відсутність розвиненого внутрішнього ринку пелет поки що таких котлів продається мало. Такі котли можуть автоматично розпалятися і зупинятися, мають дуже широкий діапазон зміни потужності і позбавлені більшості недоліків звичайних твердопаливних котлів з ручним завантаженням. Є й досить цікаві для нашого ринку автоматизовані твердопаливні котли з можливістю роботи в ручному режимі. Такий котел, як правило, працює в автоматичному режимі-завантаження пелет (забираючи їх з прибудованого бункера), а при їх відсутності може бути запущений вручну за рахунок ручного завантаження топки дровами, тріскою або брикетами. В ручному режимі ККД такого котла буде нижче.

Висновки
1. Твердопаливний котел можна використовувати як єдине джерело тепла, але потрібно врахувати особливості його роботи (часті завантаження палива) - встановити бак-акумулятор тепла і резервний ТЕН або електрокотел, який не дасть повністю охолонути системі в разі затримки з черговою завантаженням палива.
2. Для роботи циркуляційних насосів важливо забезпечити безперебійне енергопостачання щоб уникнути перегріву котла при відсутності електрики.
3. Твердопаливний котел можна використовувати як резервне джерело тепла, але потрібно захистити систему опалення від можливого перегріву. На твердопаливний котел потрібно встановити окремий циркуляційний насос і мембранний розширювальний бак.
4. Як і будь-який інший опалювальний прилад, при неправильному монтажі і експлуатації твердопаливний котел являє собою потенційне джерело небезпеки. Тому, для його установки потрібно звертатися до фахівців, які мають відповідні кваліфікацію і досвід.
5. Димохід повинен бути спроектований і виконаний з урахуванням параметрів і вимог щодо встановлення конкретного твердопаливного котла.
6. Як основне джерело тепла твердопаливний котел раніше використовувався рідко. Але тепер він стає все більш популярним через високу ціну підключення будинку до газопроводу та поширення приватного будівництва в місцях з нерозвиненою інфраструктурою
7. Чавунний твердопаливний котел більш довговічний, ніж сталевий. Крім того, при пошкодженні теплообмінника вийшла з ладу секцію можна замінити на нову
8. Передня секція теплообмінника котла має піднесений верхнє ребро, що збільшує вікно для завантаження дров
9. Складна форма секційного чавунного теплообмінника значно ускладнює його очищення. При використанні якісного і сухого палива, очищення теплообмінника потрібно буде робити набагато рідше.
10. Сталевий твердопаливний котел, хоча і є найбільш простим і доступним у порівнянні з чавунним, вимагає більш частого чищення. Обв'язка такого котла також обійдеться трохи дорожче. В ній необхідно передбачити монтаж спеціального змішувального клапана для підтримки в котлі високої температури
11. Обв'язати котел можна як сталеві, так і мідними трубами. Останні - краще, так як вони довговічні і більш прості в монтажі (але поять дорожче).
12. Отвір вторинного (додаткового) повітря на бічній стінці сталевого котла забезпечує ще один спосіб регулювання потужності котла.
13. Вбудований теплообмінник захищає систему опалення від перегріву (підключається до водопроводу через спеціальний термостатичний клапан), на відміну від котлів, які не мають вбудованого охолоджуючого теплообмінника, його можна придбати окремо і підключити до системи.
14. Буфер значно підвищує економічність роботи котла і комфорт всієї системи опалення. Та й завантажувати котел паливом доведеться набагато рідше.
15. Встановлюючи сучасний твердопаливний котел, необхідно підібрати до нього відповідний димохід, стійкий до дії кислот. Необхідно також перевірити у виробника котла можливість приєднання до звичайного димоходу з кислотостійким вкладишем.
16. Сучасні твердопаливні котли, завдяки наявності бункера і автоматичної подачі пелет в камеру згоряння, дуже комфортні у використанні і дозволяють завантажувати паливо один раз в декілька днів, а унаслідок вкрай малої кількості дефіцит, що утворюється попелу можна прибирати його не частіше, ніж кілька разів на рік.

ЯКЩО ВИ ВИБИРАЄТЕ ТВЕРДОПАЛИВНИЙ КОТЕЛ
Відповідайте перш на кілька питань - тоді продавцю легше буде підібрати саме те, що вам потрібно, а ви зрозумієте, виправдане застосування твердопаливного котла у вашому випадку.
1. Яка потужність котла вам потрібна (залежить від опалювальної площі, ступеня теплоізоляції приміщення, типу опалювальних приладів, температури теплоносія, температури в опалювальному приміщенні і т. д.)? Краще, якщо розрахунок потужності проведе для вас спеціаліст (з урахуванням будівельних особливостей вашого будинку).
2. Як часто ви будете користуватися котлом - постійно, часто, рідко, дуже рідко (тільки як резервним)? Чим частіше буде використовуватися котел, тим важливіше його надійність, довговічність і економічність. Не останню роль відіграє і частота завантаження - чим вона менша, тим комфортніше користуватися котлом. При постійній роботі котел потрібно підключати до системи опалення через проміжний бак-акумулятор (буфер). Чим вище ККД котла, тим менше утворюється золи - піролізний котел потрібно чистити в кілька разів рідше, ніж звичайний. Враховуйте і цей фактор.
3. Яким паливом ви будете топити котел? Універсальний котел зазвичай дає найвищу потужність на антрациті або коксі (часто саме це значення вказується в паспорті котла), на бурому вугіллі вона нижча приблизно на 10% і ще на 10% нижче -на дровах. Великі дрова горять довше, але кількість виділяється при цьому тепла - нижче, потужність на дубових дровах нижче, ніж на соснових, але горять вони значно довше і т. д. Якщо немає можливості заготовити і зберігати сухі дрова, то піролізний котел краще не використовувати.
4. Твердопаливний котел - єдиний або додатковий (резервний) джерело тепла? Якщо не єдиний, то важливо коректно узгодити його з іншими теплогенераторами та системою опалення. Зазвичай у теплогенераторів різного типу - різні температурні графіки, тому їх не можна просто включити паралельно (якщо передбачається їх одночасна робота). Найкраще це зробити через буфер достатнього обсягу. 5. Якщо у вас є димар з нестабільною тягою, дуже великий або навпаки, недостатньої висоти, то краще встановлювати котел з вбудованим вентилятором. Він буде більш стабільно працювати і набагато швидше прогрівати систему опалення. Якщо ви готові платити за свій комфорт, то варто придивитися до котлів з автоматичним завантаженням. Такі котли працюють на деревних пелетах (гранулах). Наявність великого резервуара для пелет та система автоматичного завантаження дозволяє забезпечити час роботи котла від одного завантаження паливом від декількох днів до декількох місяців. Функція автоматичного розпалу (є у більшості пелетних котлів) дозволяє залишати такий котел без нагляду на тривалий час. Відпадає потреба і в проміжному буферному баку.

На що звернути увагу?
1. Дуже низький тиск у замкнутій системі може означати витоку води в результаті негерметичності
2. Для видалення повітря з системи призначені спеціальні автоматичні повітряні клапани. Слід перевірити, чи не протікають вони і з'являється вода відразу після натиснення клапана поплавкового механізму. Якщо ні, значить, клапани не виконують своєї функції. Натисніть клапан поплавкового механізму кілька разів - можливо, це усуне блокують його забруднення
3. Щоб видалити повітря з радіатора, оснащеного повітряним краном, необхідно обережно відкрутити його спеціальним ключем або викруткою, а коли з'явиться вода, швидко закрутити
4. Початок опалювального сезону - підходящий момент для очищення фільтрів, що захищають циркуляційні насоси
5. Навіть якщо нам здається, що димар чистий, раз в рік буде зайвим перевірити його стан самостійно або краще викликати спеціаліста
6. Повітря з радіаторів без повітряних кранів видаляється шляхом відкручування вентилі на вході радіатора. Не слід робити це поспіхом, тому що старі вентилі можуть тріснути
7. Слід перевірити тиск у диафрагменном розширювальному бачку: якщо він низький, слід підкачати повітря з допомогою автомобільного насоса або компресора

Головною відмінністю твердопаливної системи опалення є вид палива, на якому здійснюється робота опалювального котла. Газові котли для своєї роботи використовують природний або балонний газ, котли на рідкому паливі працюють на дизелі або мазуті. Для твердопаливних котлів використовується сухе паливо, таке як вугілля, дрова, торф, паливні брикети, паливні пелети, а також різні побутові і виробничі відходи. Крім того, твердопаливний котел цілком може працювати на сухих сумішах енергоносіїв в різних пропорціях.

У зв'язку з тим, що процес згоряння твердого палива відбувається інакше, ніж згорання газу або рідини, характер роботи твердопаливного котла багато в чому відрізняється. Згорання твердого палива відбувається з великою інерційністю. Інакше кажучи, сухе паливо неможливо запалити (або згасити) миттєво, як це можливо з газом або рідким паливом, за допомогою управління дозуванням палива. ??

В газових котлах подача палива залежить від режиму роботи. Наприклад, коли котел виробляє гарячу воду для дому, то пальник запалюється, якщо відкрити кран гарячої води і гасне, після закриття крана. Тобто весь процес роботи котла полягає в подачі газу з магістралі на пальник в потрібний момент і припинення подачі, коли робота котла не потрібно. Якщо котел працює на опалення, газ подається постійно, але його кількість регулюється змінюючи розмір полум'я на пальнику і кількість виробленого таким чином тепла. Робота котлів на рідкому паливі дуже схожа.??

В твердопаливних котлах процес згоряння палива регулюється подачею повітря, необхідного для горіння, а свіжа порція палива, що подається на пальник тільки після прогорання попередньої порції. Для повного згоряння палива потрібна опледеленное час, щоб палаюча суміш досягла робочої температури і при оптимальному дозуванні повітря паливо на пальнику буде тривалий час горіти самостійно. При неоптимальній подачі повітря суміш прогорить занадто швидко або ж навпаки поступово загасне, і котел охолоне, якщо повітря буде занадто мало. То є коректна робота твердопаливного котла полягає в підтриманні безперервного процесу згоряння мінімальної кількості палива, необхідного для отримання необхідної кількості теплової енергії.

Крім того, температура горіння твердого палива в середньому в два рази вище температури горіння газу. Природний газ, що спалюється в котлі при температурі близько 700-800 градусів Цельсія, температура згоряння вугілля коливається в районі 1300-1600 градусів Цельсія. ??

З-за цих і ще ряду інших факторів опалювальні котли на твердому паливі по своїй конструкції значно відрізняються від газових. В твердопаливних котлах застосовуються особливі матеріали, здатні витримувати температурні наргузкі, вплив продуктів згорання та інші супутні явища. Якщо газовий котел номінальною потужністю 25 кВт буде важити менше 50 кг, то автоматичний твердопаливний котел такої ж потужності буде важити близько 350 кг Складність конструкції сучасного твердопаливного котла, рівень автоматизації і систем безпеки нітрохи не менше котла на газі або рідкому паливі. Це означає, що опалювальний котел на твердому паливі буде дорожче свого газового аналога.??

В твердопаливних котлах можна реалізувати другий контур теплообмінника для отримання гарячої води. Це неможливо з-за властивостей згоряння твердого палива (інерційність і висока температура). Якщо твердопаливний котел планується використовувати для отримання гарячої побутової води, то обов'язково впровадження бойлера непрямого обміну в систему опалення об'єкта. Твердопаливний котел не може важити навіть приблизно стільки, скільки його газовий аналог, бо фізичними властивостями застосовуваного палива знехтувати не можна. З цієї ж причини вартість твердопаливного котла не може бути порівняною з газовим, який завжди буде дешевше.

Ключовим фактором використання опалення на твердому паливі є вартість експлуатації котла, інакше кажучи витрати на опалення Вашого будинку. При правильному використанні твердопаливної системи опалення витрати на її придбання і установку повертаються протягом 2 років, дозволяючи надалі суттєво економити Ваш бюджет. Вас повинно насторожити, якщо Вам пропонують твердопаливний котел, який навіть дешевше газового і майже однакового з ним ваги. Это означает, что продукт сомнительного качества и производитель экономит на элементах котла, ключевых для его безопасной и безаварийной работы в течение длительного времени. В лучшем случае Вы приобретёте котёл производительность (коэффициент полезного действия) которого будет очень низким, то есть экономически такая покупка бессмысленна, так как расходы на отопление не уменьшатся. Вместо дорогого газа Вы будете использовать уголь или дрова, которые значительно дешевле, но из-за низкой производительности котла их нужно будет намного больше, чем следовало бы.

Остерігайтеся недобросовісних продавців, які хочуть продати свій продукт будь-якою ціною. Підбір опалювального котла питання дуже складний і вимагає певного рівня кваліфікації. У серйозних фірмах Вам зададуть значно більше питань, ніж задасте їх Ви. Відповідальний продавець зможе підібрати оптимальний котел саме для Вас і завжди проведе самостійну попередню оцінку економічної доцільності такої покупки. А вирішувати чи виправдана така інвестиція чи ні, вже Вам.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner