Продавець АБИ-Терм розвиває свій бізнес на Prom.ua 9 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Кошик
14 відгуків
abi-therm.od.ua
+380 96 8751692
+38048 772 34 32
+38096 619 10 45
+38095 763 71 35

Immergas. Вибираємо газовий котел з бітермічним теплообмінником.

Immergas. Вибираємо газовий котел з бітермічним теплообмінником.

теплообмінник котла

Почати нашу статтю хотіли б з наступного:
1. Наша компанія займається газовими котлами італійської фірми Immergas, і приклад, ми будемо приводити на котлах даного виробника.


2. Хочемо зазначити, що Immergas виробляє широку лінійку побутових настінних газових котлів, їх більш ніж 80 моделей.
І у компанії Immergas в модельному ряді є такі котли, як з бітермічним теплообмінником, так і котли з двома теплообмінниками.Ви можете вибрати будь-яку модель, якій віддали перевагу:

EOLO Star 24 3E turbo і Nike Star 24 4E дим – котел з одним теплообмінником
EOLO Mythos 24 2E turbo– котел з двома теплообмінниками

3. Є на наших ринках сторонні чи недобросовісні продавці. Лякають людей різними фотографіями і зразками зіпсованих теплообмінників, як бітермічним, так і пластинчастими (вторинний теплообмінник). Теплообмінники ламаються і забиваються в незалежності від їх конструкції. Тепллобменники забиваються накипом, тільки, при неправильній експлуатації котла і не залежить якої конструкції газовий котел (з одним або двома теплообмінниками). Тому ми просто розповімо, чому ми вибрали котли з бітермічним теплообмінником та його переваги.

4. Відразу покажемо фотографії котлів з двома теплообмінниками, що б не виникали питання, що в котел з двома теплообмінниками не виникає проблемми. І вони не забиваються накипом, тільки, в оповіданнях продавців ;).

На підставі нашого досвіду ми рекомендуємо котли з бітермічним теплообмінником.

Переваги котлів з бітермічним теплообмінником:


1. Більш швидке приготування гарячої води + більш високий ККД з приготування гарячої води.
У котлі з бітермічним теплообмінником нагрів гарячої води відбувається безпосередньо полум'ям пальника, що сприяє більш швидкому нагріванню води, економії газу і електрики, ніж у котлах з двома теплообмінниками.

У котлі з двома теплообмінниками, що б нагріти гарячу воду - необхідно з початок нагріти первинний теплообмінник (на опалення), коли який в свою чергу нагріється, тільки тоді, буде нагрівати гарячу воду у вторинному теплообміннику. Це призводить до значного витраті води, електрики і газу. Збільшує час очікування і не комфорту.

ККД котла з одним теплообмінником - 93,4 %
ККД котла з двома теплообмінниками - 91,7 %

2. Більше комфорту при контролі температури води.
Так як в котлі з одним теплообмінником полум'я пальника нагріває безпосередньо теплообмінник для приготування гарячої води, то і контроль температури відбувається точніше і швидше. Такі котли набагато швидше адаптуються до змін надходить холодної води (температура, проток, тиск).

Тепер, уявіть собі: холодна вода надходить у котел змінилася температурою (протокою, тиском), то котел з одним теплообмінником моментально реагує і змінює полум'я для підігріву.
Що б адаптуватися до нових умов котел з двома теплообмінниками спочатку необхідно змінити температуру води в первинному теплообміннику (опалення) і тільки після цього почнеться змінюватися температура у вторинному теплообміннику, а це призводить до великого дискомфорту.

3. Більш надійна конструкція.
Проста, але дуже надійна конструкція котла з бітермічним теплообмінником пов'язана з відсутністю таких не надійних вузлів, як триходовий клапан і вторинний теплообмінник. Менше деталей сприяє підвищенню надійності котла без втрати комфорту і економічності.

Якщо починає утворюватися накипу в контурі опалення (при неправильній експлуатації котла), тобто ймовірність відриву від теплообмінника частинок накипу, то:
В котел з двома теплообмінниками ці шматочки накипу потраплять прямо у вторинний теплообмінник, тим самим є велика ймовірність його поламати, доведеться купувати новий вторинний теплообмінник (його вартість доходить до 150 євро).
У котлі з бітермічним теплообмінником такій ситуації не може бути, так як відсутній вторинний теплообмінник, і шматочки накипу підуть в систему опалення, тим самим не пошкодивши котел.

4. Більш доступний сервіс.
Котел з бітермічним теплообмінником, при утворенні накипу, без проблем можна промити і почистити.
То в котел з двома теплообмінниками, практично, неможливо промити вторинний теплообмінник, з-за його конструкції: такі теплообмінники складаються з набору пластин, відстань між якими 2-3 мм, і є велика ймовірність, що при промиванні ще більше теплообмінник заб'ється (його вартість доходить до 150 євро).

5. Більш доступна ціна котла з бітермічним теплообмінником.
Котли з бітермічним теплообмінником стоять на 10 – 15% дешевше. Це завдяки відсутності таких вузлів, як триходовий клапан і вторинний теплообмінник.

Міфи про бітермічний теплообмінник:


1. Недоліком битермического теплообмінника є те, що теплопередача в режимі роботи гарячого водопостачання обмежена.
Взявши паспорта на котел з бітермічним теплообмінником і котел з двома теплообмінниками можна побачити наступне:
Що один і другий котел готують гарячу воду однаково. При Δt=30°C котли можуть приготувати 11,1 літрів/хвилину гарячої води. Це достатньо для одночасного використання двох точок вдоразбора.
Тим самим ми бачимо, що котли не відрізняються по продуктивності гарячої води.

2. Спостерігаються постійні перепади температури гарячої води.
У сучасному котлі є функція: плавна модуляція полум'я. Це дозволяє котлу точно тримати температуру води в заданому значенні, і швидко і чітко реагувати на зміни температури води і її протоки.
Тим самим у вас завжди буде гаряча вода встановленої температури, в незалежності від надходить температури холодної води і витрати гарячої води.

3. Процес відкладення солей (накипу) відбувається більш інтенсивно.
Завдяки функціям:
- плавна модуляція полум'я
- функція пост-циркуляції води
- функція охолодження теплообмінника
- захист від накипу
- магніт від накипу утворення накипу в контурі гарячої води практично рівно нулю.Тільки, компанія Immergas дає 5-річну гарантію на бітермічний теплообмінник, при утворенні накипу в контурі системи приготування гарячої води.

Часто конкуренти (або просто не навчені продавці) показують, ось такі фотографії:

Розберемо цю фотографію більш докладно:

1. Це спочатку теплообмінник бюджетного виробника і на ньому економили.
У компанії Immergas, теплообмінник складається з 6 трубок. Це дає перевагу в тому, що більша площа теплообміну, і в зв'язку з цим його не треба встановлювати ближче до полум'я пальника, на відміну від теплообмінників з 4 і 5 трубками, де площа теплообміну набагато менше, а необхідно отримати потужність котла в обох випадках - 24 кВт. Відповідно менше температури полум'я, що нагрівають стінки теплообмінника.

Висновок: чим більше нагрівають стінки теплообмінника, тим вище температура всередині трубок його, тим швидше і інтенсивніше утворюється накип.

2. Утворення накипу відбувається одночасно по всій площі теплообмінника (він нагрівається рівномірно полум'ям пальника), як наприклад, на фотографії з роздільним теплообмінником, це видно.

Висновок: на фотографії битермического теплообмінника видно, що забита, тільки, одна трубка. Відповідно, це викликано не природним утворенням накипу, а іншими проблемами (ми їх розберемо трохи нижче).

3. Утворення накипу по контуру опалення.
Котел працює в закритій системі опалення. Вода там з часом стає «мертвою». При її нагріванні в подальшому не утворюється накип на стінках теплообмінника.

Якщо забився теплообмінник із системи опалення, то це у слідстві:

a. Первинний заводський брак теплообмінника – витік води з трубок теплообмінника.
b. Шлюб в системі опалення, у зв'язку з неякісним монтажем системи опалення – витік води в трубах, розширювальному баку, радіаторах і тд.

В обох випадках доводиться постійно підживлювати систему опалення новою свіжою водою. І якщо це робити постійно, то буде утворюватися накип на стінках теплообмінника, що призведе до повного затору в трубках. І це не залежить від конструкції і типу теплообмінника.
Якщо Вам доводиться постійно підживлювати систему опалення або збільшувати температуру опалення та гарячої води, то негайно викличте сервіс, для діагностики.

4. Чому забився контур ГВП?
Спочатку відбулося утворення накипу в контурі опалення - з початок забився контур системи опалення, і коли перестав бути контур опалення «подушкою» між полум'ям пальника і контуром гарячої води, поступово почав забиватися і контур гарячої води, так як полум'я початок нагрівати контур гарячої води безпосередньо напряму.

Помилка абонента:
1. Постійно підживлював систему опалення і не викликав майстра.
2. Не робив щорічне технічне обслуговування котла, на якому майстер перевіряє протока води по ГВС. А так само опитує, як працювала в зимовий період система опалення.
3. Постійно збільшував температуру опалення (радіатори менше гріли) і гарячої води (ставала поступово холодніше)
Як треба було мучитися і себе не поважати? – викликати майстра для заміни та ремонту, тільки, поки повністю не забилися проходи. У цій ситуації, теплообмінник, тільки під заміну.

Висновок: Якщо Вам показують теплообмінник, забитий по контуру опалення і одночасно по контуру гарячої води, то це причина в контурі опалення, але не як у системі приготування гарячої води.
Коли забивається контур системи опалення, то винен, як правило, самі абоненти, які не хочуть звертатися в сервіс або знаходити витік в системі опалення. І якою б ви не поставили теплообмінник або марку котла – підсумок буде один.