Продавець АБІ-Терм розвиває свій бізнес на Prom.ua 12 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Кошик
45 відгуків
+380 (96) 619-10-45
+380 (95) 763-71-35
+380 (63) 663-79-60
ул. Чехова, 7, Вінниця, Україна
abi-therm.od.ua

Immergas. Вибираємо газовий котел з бітермічним теплообмінником.

Immergas. Вибираємо газовий котел з бітермічним теплообмінником.

теплообмінник котла

Почати нашу статтю хотіли б з наступного:
1. Наша компанія займається газовими котлами італійської фірми Immergas, і приклад, ми будемо приводити на котлах даного виробника.


2. Хочемо зазначити, що Immergas виробляє широку лінійку побутових настінних газових котлів, їх більш ніж 80 моделей.
І у компанії Immergas в модельному ряді є такі котли, як з бітермічним теплообмінником, так і котли з двома теплообмінниками.Ви можете вибрати будь-яку модель, якій віддали перевагу:

turboEOLO Star 24 3E і Nike Star 24 4E дим – котел з одним теплообмінником
EOLO Mythos 24 2E turbo– котел з двома теплообмінниками

3. Є на наших ринках сторонні чи недобросовісні продавці. Лякають людей різними фотографіями і зразками зіпсованих теплообмінників, як бітермічним, так і пластинчастими (вторинний теплообмінник). Теплообмінники ламаються і забиваються в незалежності від їх конструкції. Тепллобменники забиваються накипом, тільки, при неправильній експлуатації котла і не залежить якої конструкції газовий котел (з одним або двома теплообмінниками). Тому ми просто розповімо, чому ми вибрали котли з бітермічним теплообмінником та його переваги.

4. Відразу покажемо фотографії котлів з двома теплообмінниками, що б не виникали питання, що в котел з двома теплообмінниками не виникає проблемми. І вони не забиваються накипом, тільки, в оповіданнях продавців ;).

На підставі нашого досвіду ми рекомендуємо котли з бітермічним теплообмінником.

Переваги котлів з бітермічним теплообмінником:


1. Більш швидке приготування гарячої води + більш високий ККД з приготування гарячої води.
У котлі з бітермічним теплообмінником нагрів гарячої води відбувається безпосередньо полум'ям пальника, що сприяє більш швидкому нагріванню води, економії газу і електрики, ніж у котлах з двома теплообмінниками.

У котлі з двома теплообмінниками, що б нагріти гарячу воду - необхідно з початок нагріти первинний теплообмінник (на опалення), коли який в свою чергу нагріється, тільки тоді, буде нагрівати гарячу воду у вторинному теплообміннику. Це призводить до значного витраті води, електрики і газу. Збільшує час очікування і не комфорту.

ККД котла з одним теплообмінником - 93,4 %
ККД котла з двома теплообмінниками - 91,7 %

2. Більше комфорту при контролі температури води.
Так як в котлі з одним теплообмінником полум'я пальника нагріває безпосередньо теплообмінник для приготування гарячої води, то і контроль температури відбувається точніше і швидше. Такі котли набагато швидше адаптуються до змін надходить холодної води (температура, проток, тиск).

Тепер, уявіть собі: холодна вода надходить у котел змінилася температурою (протокою, тиском), то котел з одним теплообмінником моментально реагує і змінює полум'я для підігріву.
Що б адаптуватися до нових умов котел з двома теплообмінниками спочатку необхідно змінити температуру води в первинному теплообміннику (опалення) і тільки після цього почнеться змінюватися температура у вторинному теплообміннику, а це призводить до великого дискомфорту.

3. Більш надійна конструкція.
Проста, але дуже надійна конструкція котла з бітермічним теплообмінником пов'язана з відсутністю таких не надійних вузлів, як триходовий клапан і вторинний теплообмінник. Менше деталей сприяє підвищенню надійності котла без втрати комфорту і економічності.

Якщо починає утворюватися накипу в контурі опалення (при неправильній експлуатації котла), тобто ймовірність відриву від теплообмінника частинок накипу, то:
В котел з двома теплообмінниками ці шматочки накипу потраплять прямо у вторинний теплообмінник, тим самим є велика ймовірність його поламати, доведеться купувати новий вторинний теплообмінник (його вартість доходить до 150 євро).
У котлі з бітермічним теплообмінником такій ситуації не може бути, так як відсутній вторинний теплообмінник, і шматочки накипу підуть в систему опалення, тим самим не пошкодивши котел.

4. Більш доступний сервіс.
Котел з бітермічним теплообмінником, при утворенні накипу, без проблем можна промити і почистити.
То в котел з двома теплообмінниками, практично, неможливо промити вторинний теплообмінник, з-за його конструкції: такі теплообмінники складаються з набору пластин, відстань між якими 2-3 мм, і є велика ймовірність, що при промиванні ще більше теплообмінник заб'ється (його вартість доходить до 150 євро).

5. Більш доступна ціна котла з бітермічним теплообмінником.
Котли з бітермічним теплообмінником стоять на 10 – 15% дешевше. Це завдяки відсутності таких вузлів, як триходовий клапан і вторинний теплообмінник.

Міфи про бітермічний теплообмінник:


1. Недоліком битермического теплообмінника є те, що теплопередача в режимі роботи гарячого водопостачання обмежена.
Взявши паспорта на котел з бітермічним теплообмінником і котел з двома теплообмінниками можна побачити наступне:
Що один і другий котел готують гарячу воду однаково. При Δt=30°C котли можуть приготувати 11,1 літрів/хвилину гарячої води. Це достатньо для одночасного використання двох точок вдоразбора.
Тим самим ми бачимо, що котли не відрізняються по продуктивності гарячої води.

2. Спостерігаються постійні перепади температури гарячої води.
У сучасному котлі є функція: плавна модуляція полум'я. Це дозволяє котлу точно тримати температуру води в заданому значенні, і швидко і чітко реагувати на зміни температури води і її протоки.
Тим самим у вас завжди буде гаряча вода встановленої температури, в незалежності від надходить температури холодної води і витрати гарячої води.

3. Процес відкладення солей (накипу) відбувається більш інтенсивно.
Завдяки функціям:
- плавна модуляція полум'я
- функція пост-циркуляції води
- функція охолодження теплообмінника
- захист від накипу
- магніт від накипу утворення накипу в контурі гарячої води практично рівно нулю.Тільки, компанія Immergas дає 5-річну гарантію на бітермічний теплообмінник, при утворенні накипу в контурі системи приготування гарячої води.

Часто конкуренти (або просто не навчені продавці) показують, ось такі фотографії:

Розберемо цю фотографію більш докладно:

1. Це спочатку теплообмінник бюджетного виробника і на ньому економили.
У компанії Immergas, теплообмінник складається з 6 трубок. Це дає перевагу в тому, що більша площа теплообміну, і в зв'язку з цим його не треба встановлювати ближче до полум'я пальника, на відміну від теплообмінників з 4 і 5 трубками, де площа теплообміну набагато менше, а необхідно отримати потужність котла в обох випадках - 24 кВт. Відповідно менше температури полум'я, що нагрівають стінки теплообмінника.

Висновок: чим більше нагрівають стінки теплообмінника, тим вище температура всередині трубок його, тим швидше і інтенсивніше утворюється накип.

2. Утворення накипу відбувається одночасно по всій площі теплообмінника (він нагрівається рівномірно полум'ям пальника), як наприклад, на фотографії з роздільним теплообмінником, це видно.

Висновок: на фотографії битермического теплообмінника видно, що забита, тільки, одна трубка. Відповідно, це викликано не природним утворенням накипу, а іншими проблемами (ми їх розберемо трохи нижче).

3. Утворення накипу по контуру опалення.
Котел працює в закритій системі опалення. Вода там з часом стає «мертвою». При її нагріванні в подальшому не утворюється накип на стінках теплообмінника.

Якщо забився теплообмінник із системи опалення, то це у слідстві:

a. Первинний заводський брак теплообмінника – витік води з трубок теплообмінника.
b. Шлюб в системі опалення, у зв'язку з неякісним монтажем системи опалення – витік води в трубах, розширювальному баку, радіаторах і тд.

В обоих случая приходиться постоянно подпитывать систему отопления новой свежей водой. И если это делать постоянно, то будет образовываться накипь на стенках теплообменника, что приведёт к полному затору в трубках. И это не зависит от конструкции и типа теплообменника.
Если Вам приходиться постоянно подпитывать систему отопления или увеличивать температуру отопления и горячей воды, то незамедлительно вызовите сервис, для диагностики.

4. Почему забился контур ГВС?
Изначально произошло образование накипи в контуре отопления - с начало забился контур системы отопления, и когда перестал быть контур отопления «подушкой» между пламенем горелки и контуром горячей воды, постепенно начал забиваться и контур горячей воды, так как пламя начало нагревать контур горячей воды непосредственно напрямую.

Ошибка абонента:
1. Постоянно подпитывал систему отопления и не вызывал мастера.
2. Не делал ежегодное техническое обслуживание котла, на котором мастер проверяет проток воды по ГВС. А так же опрашивает, как работала в зимний период система отопления.
3. Постоянно увеличивал температуру отопления (радиаторы меньше грели) и горячей воды (становилась постепенно холоднее)
Как надо было мучиться и себя не уважать? – вызвать мастера для замены и ремонта, только, пока полностью не забились проходы. В этой ситуации, теплообменник, только, под замену.

Вывод: Если Вам показывают теплообменник, забитый по контуру отопления и одновременно по контуру горячей воды, то это причина в контуре отопления, но не как в системе приготовления горячей воды.
Когда забивается контур системы отопления, то виновен, как правило, сами абоненты, которые не хотят обращаться в сервис или находить утечку в системе отопления. И какой бы вы не поставили теплообменник или марку котла – итог будет один.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner